Jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, maj jest poświęcony Maryi. Urzeka on nas swoim pięknem, kwiatami bzu, konwaliami, które wydobywają delikatny zapach. Wiosna pokazuje swoje najpiękniejsze skarby, słońce dłużej świeci... Jednym słowem wszystko jest piękne.

W tym czasie czcimy Najpiękniejszą z Pięknych, tą, która jest Ukonorowaniem Stworzenia, uroczą i wrażliwą, pełną ciepła Niewiastą, Maryję. Bardzo często porównywana jest z Lilią, czystą, nieskazitelną. Maryja to Mama Jezusa, jest nasza Mama.

Nie jest ona wrogą, bezduszną istotą, która zachowuje się jak macocha z Kopciuszka, ale pełną Miłości Kobietą. Bardzo Jej na nas zależy, pragnie Ona nas swoim przykładem przybliżyć do Swego Syna, bo jest Ona najkrótszą do Niego drogą.

W tym miesiącu, jak i też w pozostałych pamiętajmy o naszej Ukochanej Mamie. Ona nas zaprasza na nabożeństwa majowe. Ona nas uczy, jak prawdziwie kochać i jest Królową wszystkich Matek na świecie. Dlatego za Jej pośrednictwem pamiętajmy o naszych mamach i uczmy się od Niepokalanej Maryi ufać Bogu pomimo wszystko.