Rekolekcje to niesamowity czas, w którym można zatrzymać się na chwilę, spojrzeć na siebie i swoje życie z innego punktu widzenia, z Bożego punktu widzenia. To czas odnowy relacji z Jezusem, nabrania sił na codzienność a także weryfikacja swojej wiary. To też czas wspólnej modlitwy za siebie nawzajem, jak też i za kapłanów. Jest to świetna okazja do podtrzymania w sobie gorliwości w codziennej, margaretkowej modlitwie.

Apostolat Margaretka ma łaskę organizować rekolekcje raz w roku. Rekolekcje trwają od piątku wieczora do niedzieli - do około godziny 15-stej.

Na każdych rekolekcjach razem pochylamy się nad wybranym tematem. Były rekolekcje były o Maryi - Nauczycielce radości, potem mówiliśmy o Bożej Miłości do nas, a na kolejnych uczyliśmy się ufać Bogu w każdej chwili naszego życia zwalczając lęk. Był też "hołd" Bożemu Miłosierdziu oraz fascynacja Maryją, która uczy nas życia w Duchu Świętym. Odnawialiśmy przyaźń ze Słowem Bożym. Uczyliśmy się przebaczać i kochać całym Sercem.

Plan tych dni jest zróżnicowany, naszym pragnieniem jest to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest czas na modlitwę indywidualną i wspólnotową, występuje też praca w małych grupach (gdzie można się wypowiedzieć i wraz z innymi szukać odpowiedzi na nurtujące pytania), wygłoszone konferencje pomagają w słuchaniu głosu Boga, a Eucharystie i Adoracja Najświętszego Sakramentu są możliwością spotkania z Jezusem - Prawdziwie Obecnym wśród nas. Przewidziany jest też czas na spacer i modlitwę uwielbienia. Jest też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania lub duchowej rozmowy z kapłanem, który jednocześnie zapewnia opiekę duchową rekolekcji.

Na rekolekcjach wystawiona jest także skrzynka intencji modlitewnych - są one zbierane podczas ich trwania a następnie zostawiane na Jasnej Górze.

Każde rekolekcje są polecane Bogu  już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem i po powrocie do domu. Odprawiane są w tych intencjach Adoracje i Msze święte.

Na rekolekcje zapraszamy różnych Gości, aby pomogli nam wzrastać we wierze. Ostatnio gościliśmy siostrę Annę Marię Pudełko AP, która pomogła nam w pogłębieniu relacji z Panem Bogiem i samym sobą. Staramy się, aby owocem rekolekcji była założona kolejna Margaretka, co dzięki Bogu się udaje.

Do uczestnictwa w rekolekcjach zapraszamy ludzi w różnym wieku, zarówno młodszych (pełnoletnich) jak i starszych. Nawzajem się od siebie uczymy; młodsi - uczą się mądrości starszych i korzystają z doświadczenia, a starsi zapalają się entuzjazem i radością. To wielka Łaska od Jezusa!

Rekolekcje odbywają się w Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym Archidiecezji Łódzkiej.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach!